PATARIMAI JAUNIESIEMS » Fotogidas.lt

Vietos fotosesijai Klaipėdoje

Klaipėda – ne tik vienas didžiausių Lietuvos miestų, bet ir uostamiestis, palyginti su kitais miestais išsiskiriantis savo erdvėmis. Vestuvių fotografai čia tradiciškai siūlo užsukti į senamiesčio gatveles bei parkus, tačiau šiame mieste yra ir savitų išskirtinių erdvių, į kurias verta atkreipti dėmesį.

 

Pirmiausia – vanduo. Tai tema, kuri švenčiant vestuves pajūryje tikriausiai neatsiejama, o Klaipėdoje vandens temą išpildyti išties paprasta. Nuo miesto centro lengvai pasieksite Danės krantinę, kur pakeliui galėsite ne pasigrožėti senamiesčio vaizdais, bet ir pereiti keletą tiltų. Siūbuojančios nuo vėjo jachtos – prabangą simbolizuojantis, bet kartu ir neįpareigojantis fonas fotosesijai. Taip pat galite pasigrožėti vaizdu į plytinčias marias, kuris atsiveria iš uosto terminalo. Vėjas, vandens siūbavimas – originali nuotaika fotosesijai kelte į Smiltynę, o tematiką dar labiau sustiprins marinistinio stiliaus atributai, pavyzdžiui, kapitono kepurė.

 

Ryškiomis spalvomis ir savita atmosfera traukia ir Klaipėdos geležinkelio stotis. Kontrastuojančios spalvos, istoriniai momentai, o vos išėjus – vestuvių fotografai pasiūlys paėjėti kiek toliau, kad fone sutilptų jaukūs lauko kavinių staliukai, zujantys taksi automobiliai ir kiti niekada nesustojančio miesto akcentai.

 

Klaipėdos centre gausu išsiskiriančių kiemelių, pavyzdžiui, Laikrodžių muziejaus ar Friedricho pasažas. O visai greta ir menininkų kiemelis, kuriame pasitinka lenkti stogai. Originalia architetktūra Klaipėdos erdvės tikrai išsiskiria – žvelgdami į nuotraukas gal tikslios vietos ir nežinosite, bet nuojauta kuždės, kad tai Klaipėda.

 

Klaipėdoje gausu skulptūrų: stebuklingas peliukas išpildys norus, o mistiškas juodasis vaiduoklis užmins siaubo istoriją... Jei savo fotosesiją planuojate kaip pasivaikščiojimą po miestą, skulptūros nebus pagrindiniu akcentu, tačiau vestuvių fotografai einant pro šalį pataria būtina stabtelėti.

 

Tiek žiemą, tiek vasarą savo peizažais žavi Klaipėdos molas, kuris ypatingai sužavės natūralių kadrų mėgėjus. Juk čia beveik visada į plaukus įsisuka neklaužada vėjas ir mes saminingai pataisome neklusnią sruogą, todėl stengtis ir pozuoti dirbtinai nebereikia. Čia pat bangos atsirita sausumos link, o tolumoje matosi rožinis vakarėjantis dangus...

 

Uostamiestyje reportažinėms nuotraukoms tinka daugybė gražių vietų, tarp kurių ir Teatro aikštė, Meridiano laivas. Be to, populiaru ir vykti truputį už miesto, pavyzdžiui, į netoliese esančią Kretingą, kurioje – nuostabus Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčios ansamblis, o visai šalia ir Kretingos žiemos sodas, žavintis daugybe įvairių augalų, sukuriantis egzotišką atmosferą. Šiltuoju sezono metu jaukiai sužaliuoja ir Kretingos dvaro parkas.

 

Kita kryptis, kurią mėgsta ir jaunavedžiai, ir vestuvių fotografai – Palanga. Čia romantiškumu užburia Gintaro muziejaus parkas ir prieigos, laiptai, architektūros elementai, o vasarą – ir žydinčios įvairiaspalvės gėlės. Palangos pajūryje daugybė gražių gamtos kampelių, kuriuose atsiskleidžia visas gamtos grožis, o tolumoje matomos dūžtančios bangos praturtina kiekvieną kadrą vandens atspalviais.